Festival Nederlandse Kamermuziek

Een prachtig festival in Amsterdam dit weekend, met concerten in de Noorderkerk en vooral het Bethaniënklooster. Opnamen worden gemaakt door de Concertzender (en ook via dit webkanaal hoorbaar gemaakt!) maar wat is er mooier dan er zelf bij zijn? Er zijn nog kaarten beschikbaar, en die kun je bestellen per e-mail: secretariaat@leosmit.nl of telefonisch reserveren bij de Leo Smit Stichting: 020-4227001.

Check ook de website: http://www.100jaargeneco.nl/

16 september

17.30-18.30 Opening (gratis)
• Opening festival met presentatie 100 jaar GeNeCo, samengesteld door Carine Alders, muzikale omlijsting Marcel Worms
• Presentatie uitgaven Dick Kattenburg ter gelegenheid van het 15-jarig jubileum van de Leo Smit  Stichting, uitvoering van Kattenburgs werk voor piano vierhandig door Ralph van Raat en Marcel Worms.
• Opening Tentoonstelling ‘Honderd Jaar GeNeCo’
• Borrel

-19.00 tot 20.00 Openingsconcert door Ralph van Raat
Nederlandse pianomuziek van Joep Franssens, Bart Spaan, Andries van Rossem, Vanessa Lann, Theo Loevendie, Louis Andriessen en Joey Roukens

-20.30-21.30  Duo Bilitis, Ekaterina Levental-harp/mezzosopraan en Eva Tebbe-harp
Chiel Meijering, Jeff Hamburg, Boudewijn Tarenskeen, Marius Flothuis, Joost Kleppe, Rita Hijmans

-22.00-23.00 uur Nederlandse Blues door Marcel Worms-piano
Werken van Leo Smit (Hommage à Sherlock Holmes), Elizabeth Gaskill, Bram Kortekaas, Joey Roukens, Claudia Rumondor
-premières: Mari-anne Hof, Marlon Titre, Andries van Rossem, Max Knigge
Dirk Dekker-Blue Mantra, Ed Wertwijn-Blues for Mike

17 september

-16.00 uur Finale Henriëtte Bosmansprijs en de Tera de Marez Oyensprijs,
werken van vier jonge componisten Wilko Jordans, Christiaan Richter, Nikos Loakim en Yu Oda uitgevoerd door het Leo Smit Ensemble o.l.v. Ruud van Eeten, aansluitend prijsuitreiking en borrel

-19.30-20.30 uur Srijkkwartetten
Het Utrecht String Quartet speelt Nederlandse strijkkwartetten
Lex van Delden, Tristan Keuris, Leo Smit,  Nico Richter, Robert de Roos

21.00 – 22.00 uur Percussie Centraal
Slagwerkster Tatiana Koleva, m.m.v. Eleonore Pameijer speeelt werken van hedendaagse Nederlandse componisten: Louis Andriessen, Tera de Marez Oyens, Joost Kleppe, Ana Mihajlovic, Sinta Wullur.

18 september

-12.00-13.00 uur Concert i.s.m. Helge Domp Stichting voor jong talent: Yuri van Nieuwkerk-piano (finale Grachtenfestival) en Rosanne Philippens (prijswinnares Oscar Back concours)-viool spelen werken van Willem Wander van Nieuwkerk, Agnes Jama, Frank van Gompel, Willem Kes en Ton de Leeuw

-14.00-18.00 uur Stichting Cellosonate, Doris Hochscheid en Frans van Ruth, samen met masterstudenten van het Conservatorium van Amsterdam spelen werken van Ignace Lilien (wereldpremiere), Henriëtte Bosmans, Sem Dresden, Bernard Wagenaar, Matthijs Vermeulen, Jeff Hamburg en Max Knigge

-18.00 uur tot 21.30 uur Liedrecital à la carte, Irene Maessen-sopraan en Marja Bon-piano, m.m.v. Eleonore Pameijer en Huib Ramaer-verteller. Het publiek mag kiezen uit 100 Nederlandse liederen, tussendoor bufffet.

Tags:

Reageer